Na Univerzi v Mariboru je potekala mednarodna delavnica o srebrni ekonomiji. Gre za pobudo zaslužnih profesorjev, da spregovorijo o organiziranju generacije 55 + in njihovem vključevanju v delo, saj na trgu EU primanjkuje delovne sile. Prorektorica za kakovost prof. dr. Janja Hojnik je v uvodu vse pozdravila pobudo zaslužnih profesorjev, da spregovorimo o tej temi na univerzi, da izvemo katere aktivnosti so primerne za vključevanje starejših na delo na univerzi. Prvi panel o globalnih perspektivah razvoja srebrne ekonomije je vodil zasl. prof. dr. Jože Gričar, ki je poudaril kako ponosen je, da o tej temi spregovorimo prvi v Sloveniji prav na »njegovi univerzi«, kjer je delal trideset let. Prvo predavanje je imela gospa Christine O'Kelly, ki je koordinatorka za letom prijazno univerzo iz Dublin City University z Irske. Pobuda za vključevanje tudi starejših v delo je nastala na Dublin City University že v letu 2011, ki se je postopoma razvijala in v letošnjem aprilu se je vključilo 49. univerz v združenje univerz »Global Advisory Bord, ki skrbi tudi za vključevanje starejših v delo.
Dr. Paul Timmers iz Belgije, dr. Alberto Sanna iz Italije in dr. Attila Sik iz Univerze Pecs na Madžarskem so v nadaljevanju predstavili razmišljanja posameznih univerz in držav ter kako vključiti starejšo populacijo v življenje in delo. Predstavili so nekaj zanimivih primerov od pametnih in zdravih mest, prilagoditve avtomobilske industrije ter univerz. V popoldanskem delu, ki ga je vodil zasl. prof. dr. Peter Glavič o srebrni ekonomiji na Univerzi v Mariboru, so predavatelji Univerze v Mariboru zasl. prof. ddr. Matjaž Mulej, izred. prof. dr. Urban Bren, dr. Nevenka Krčevski Škvarc, izred. prof. dr. Suzana Kraljič, doc. dr. Petera Weingerl in prof. dr. Matjaž Perc predstavili nekaj strokovnih pogledov na to področje.
V zaključku so oblikovali nekaj sklepov, kako delovati na Univerzi v Mariboru v prihodnje. Sodelovali so zasl. prof. dr. Jože Gričar in prorektorja prof. dr. Zoran Ren in prof. dr. Janja Hojnik.