V organizaciji Nemško – slovenske gospodarske zbornice je potekala konferenca z naslovom Digital Legal. Prva konferenca na temo prava 4.0 v Sloveniji je ponudila aktualen pregled na digitalizacijo in področje prava ter pravnikom, svetovalcem, direktorjem podjetij in odločevalcem ponudila vpogled v prihodnost pravnih in svetovalnih podjetij. Govora je bilo o pravnem vidiku tehnologije veriženja blokov, e-sodstvu, tehnoloških rešitvah za pravne službe, itd.
Digitalizacija, imenovalec ključnih sprememb in inovacij prihodnosti, vedno globje posega v pore delovanja podjetij, spreminja dojemanje resničnosti in postavlja prostor novim priložnostim.
A kje so meje inovacij in tehnologij znotraj obstoječega pravnega sistema in pravniških storitev? Kako in do kakšne mere naj področje prava sprejme nove tehnologije? Kako tehnološke spremembe vplivajo na pravo kot disciplino in kako na delovanje pravnih služb?
Žiga Fišer, Vodja komuniciranja in odnosov z javnostmi, Slovensko-nemška gospodarska zbornica; Tomaž Čad, odvetnik, Odvetniška pisarna Tomaž Čad Digital Legal Day, konferenca na temo prava