Svoje strokovno mnenje ter odkrite težke osebne preizkušnje je tokrat v pogovoru na Škrabčevi domačiji z zbranimi delila dr. Vesna Vuk Godina.. Čeprav s svojo neposrednostjo v ljudeh sproža burne odzive, ostaja neomajno zvesta sebi ter pogumno ohranja svojo znanstveno integriteto in pokončno življenjsko držo. Po razburkanem morju njenega življenja in dela je z vprašanji jadrala strokovnjakinja za odnose z javnostmi in novinarka Nina Orel.
Dr. Vesna Vuk Godina (1957, Maribor): doktorica socioloških znanosti, predavateljica socialne in kulturne antropologije na Filozofski fakulteti v Mariboru in na Fakulteti za družbene vede v Ljubljani. Avtorica več kot 550 objav v domačih in tujih znanstvenih publikacijah ter mednarodno priznana predavateljica in raziskovalka. Leta 2003 je kot Fulbrightova štipendistka raziskovala in poučevala na Havajski pacifiški univerzi v Združenih državah Amerike. Področja njenega zanimanja so med drugim: antropologija postsocialističnih družb, zgodovina antropologije in odnos posameznik-kultura. Je tudi članica Mednarodne zveze za antropološko in etnološko znanost (IUAES), v okviru katere je leta 1995 ustanovila komisijo za teoretsko antropologijo (COTA), ki ji je veliko let tudi predsedovala, in soustanoviteljica komisije za etične odnose (COER).
Zaradi svoje strokovnosti in pronicljivosti velja v Sloveniji za eno najbolj branih kolumnistk Delove priloge Ona, sobotne priloge Večera, revije Viva in drugih medijev. Napisala je tudi knjige: Socializacijska teorija Talcotta Parsonsa (1991), Antropološke teorije. Izbrana poglavja iz zgodovine antropoloških teorij (1998), Havaji na papirju (2005) in Zablode postsocializma (2015). Ima 28-letno hči Mašo.
Janez Škrabec, direktor Riko d.o.o., Alumni kluba EF, predsednik Slovensko-ruskega poslovnega sveta Vesna Vuk Godina in Nina Orel v skednju Škrabčeve domačije