Vrh slovenskega gospodarstva 2014
14.10.2014 Brdo pri Kranju
Več kot 450 vodilnih predstavnikov gospodarstva, stroke in politike je na Vrhu slovenskega gospodarstva, ki ga je organizirala Gospodarska zbornica Slovenije, razpravljalo o prednostnih rešitvah, ki bi jih morala Vlada čim prej izvesti za zagotovitev ekonomske suverenosti. V okviru Vrha so predstavniki 28 gospodarskih družb s slavnostnim podpisom Slovenskih smernic korporativne integritete pristopili v krog Ambasadorjev korporativne integritete.
Na 12 tematskih omizjih je na današnjem Vrhu prek sto udeležencev aktivno razpravljalo o prednostnih ukrepih, ki jih mora politika izvesti za zagotovitev čimprejšnje ekonomske suverenosti. Zbrani predlogi bodo osnova za Gospodarski memorandum GZS o prioritetah za Vlado RS. Gospodarstvo pričakuje, da bo Vlada te predloge skrbno preučila in jih upoštevala pri oblikovanju svoje ekonomske politike.
28 gospodarskih družb (Gorenje, NLB, Lek, Zavarovalnica Triglav, Petrol, Telekom Slovenije, Slovenske železnice, Intereuropa, Kolektor Group, SKB, Domel Holding, Siemens, Pozavarovalnice Sava, Zavarovalnica Maribor, Luka Koper, ELES, Studio Moderna, RIKO, PricewaterhouseCoopers, Trimo, SID Banka, Elektro Maribor, BTC, InterEnergo, Steklarna Hrastnik, Vzajemna, Elektro Gorenjska in Actual I.T.) je na Vrhu slovenskega gospodarstva s slavnostnim podpisom Slovenskih smernic korporativne integritete pristopilo v krog Ambasadorjev korporativne integritete. S podpisom so se zavezali ne le k spoštovanju in krepitvi korporativne integritete pri svojem poslovanju, ampak tudi, da bodo širili zavedanje o pomenu poslovanja v skladu z zakonodajo in etičnimi standardi kot enega izmed temeljnih načel družbeno odgovornega delovanja v slovenskem gospodarstvu nasploh. Slovenske smernice korporativne integritete so nastale v sodelovanju Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani (EFUL), Gospodarske zbornice Slovenije (GZS), Združenja Manager (ZM) ter Združenja nadzornikov Slovenije (ZNS). Podlaga zanje so bile OECD smernice o notranji kontroli, etiki in skladnosti poslovanja (Good Practice Guidance on Internal Controls, Ethics and Compliance). Častno pokroviteljstvo nad projektom je prevzel predsednik države, gospod Borut Pahor.
Prikaži več
Prikaži manj