V Viteški dvorani Cekinovega gradu v Ljubljani so več kot 40 znanih in uspešnih osebnosti imenovali v Ambasadorje znanj. To je zgodovinski dogodek za našo državo, saj so prvič v zgodovini Slovenije in v svetovnem merilu imenovali prve Ambasadorje znanj. S tem dogodkom želijo poudariti pomen izobraževanja in izmenjave znanj med mladimi in strokovnjaki v podjetjih ali javnih institucijah. Imenovanje je izvedla predsednica Učečih se organizacij mag. Andreja Jernejčič Vizjak, program pa je popestril tudi vrhunski violinist Matija Krečič. Med Ambasadorji znanj je več kot 40 oseb, med njimi tudi Varuhinja človekovih pravic Vlasta Nussdorfer, menedžerji Franjo Bobinac (Gorenje), Janez Škrabec (Riko), Maria Anselmi (Bisnode), Boris Novak (Pošta Slovenije), Tanja Skaza (Plastika Skaza), mag. Mitja Terče (Elektro Celje Energija), Jožica Rejec (Domel), Rupert Gole (Občina Šentrupert), inovatorka leta Zdenka Kahne (Kozmetika Kahne), televizijska urednica Edita Cetinski Malnar, glasbenika Tomaž Kozlevčar in Lado Leskovar.
Zakaj potrebujemo Ambasadorje znanj? Mladi imajo zgolj teoretično znanje in premalo praktičnega. To zaposlovalcem ne zadostuje. Da mlade vzpodbudimo, nagradimo in jim dvignemo prepoznavnost, vzpostavljamo Ambasadorje znanj, saj se bodo najboljši potegovali za priznanje Referenca. To priznanje jim na trgu dela omogoča večjo prepoznavnost in poveča možnost zaposlitve. Ambasadorji znanj so uveljavljene in znane osebnosti, ki imajo znanje iz svoje stroke ter delujejo v gospodarskih družbah ali javnih institucijah. Njihova vloga je, da v podjetju ali instituciji med mladimi na podlagi pravilnikov izberejo najboljše, to pomeni tiste mlade, ki izstopajo s svojim delom, imajo ideje ali so sodelovali pri zanimivih oz. dobrih projektih.
Aleksandra Gradišek, direktorica Razvojnega centra Srca Slovenije; mag. Andreja Jernejčič, predsednica Učeče se organizacije Prvi Ambasadorji znanj v Sloveniji