Muzej Narodne osvoboditve Maribor je praznoval 55. obletnico. Ob tem so izkoristili priložnost, da so se spomnili tistih, ki so se s svojim delovanjem še posebej izkazali in prispevali k uspešnemu delovanju muzeja. Na slovesnosti so podelili naslednje nagrade: Znak Muzeja narodne osvoboditve Maribor sta prejela:
Mag. BORIVOJ BREŽE Mag. Borivoj Breže je v muzeju med drugim urejal, nadzoroval in hranil zbirko tehniške dediščine našega mesta, urejal Bohančevo zbirko, s pomočjo sodelavcev digitaliziral Modrinjakovo zbirko, tudi po upokojitvi pa je ostal aktiven udeleženec dela muzeja, raziskovalec in pisec, ki še vedno rad priskoči na pomoč.
UROŠ LEHNER Uroš Lehner je s svojim oblikovanjem številnih razstav in logotipov v zadnjih letih v muzeju pustil neizbrisen pečat in mu dal značilno podobo, ki postaja zaščitni znak muzeja.
Listino Muzeja narodne osvoboditve Maribor so prejeli:
POKRAJINSKI MUZEJ MARIBOR Pokrajinski muzej Maribor letos praznuje 110. obletnico svojega delovanja, Muzej narodne osvoboditve Maribor pa je izšel iz njega. Oba muzeja vseskozi dobro sodelujeta.
UNIVERZITETNA KNJIŽNICA MARIBOR Univerzitetna knjižnica Maribor letos prav tako praznuje 110 let delovanja, listino pa je prejela za zgledno sodelovanje ter pomoč pri organiziranju razstav.
AVGUST IN MARIA BOHANEC Avgust in Maria Bohanec sta leta 1988 muzeju donirala zbirko fotografske opreme, sestavljene iz več kot 1600 eksponatov, z razstavo v Fotografskem muzeju pa je izpolnjena dolgoletna obljuba, da bo mesto Maribor za zbirko tudi ustrezno poskrbelo.
Priznanje Muzeja narodne osvoboditve Maribor so prejeli: Dr. IRENA SAPAČ Dr. Irena Sapač je zunanja sodelavka muzeja in članica Študijskega krožka tudi ambasadorka muzeja, ki je s številnimi donacijami obogatila muzej.
MARJA ZALOKAR Marja Zalokar je dolgoletna članica Študijskega krožka in velika donatorica številnih predmetov, izpostaviti velja predvsem meščansko pohištvo.
MARJETKA BERLIČ Marjetka Berlič, profesorica zgodovine na OŠ Draga Kobala, v svoje pedagoške projekte redno vključuje muzej in skrbi za popularizacijo kulturne dediščine.
AVGUST HERIČKO Avgust Heričko prejme priznanje za vsestransko pomoč in v zahvalo za številne donacije, med katerimi velja izpostaviti klavir v Scherbaumovem salonu.