Dolenjska hribovja in doline razkrivajo sledi večstoletnega kulturnega razvoja in edinstvenih spominskih obeležij slovenske kulturne dediščine od prazgodovine naprej.
Posestvo Pule je primer, kako lahko z revitalizacijo slovenske domačije iz 17. stoletja v butično podeželsko turistično naselje, oživljamo zgodbe slovenske etnografske dediščine in spomin na vedenje in spretnosti naših prednikov. Posestvo vsako zimo zapre vrata, da se pripravi na novo sezono in jih zopet odpre v dneh, ko začne greti pomladansko sonce.
Za predstavnike medijev so tako na Posestvu Pule prikazali zgodbo posestva, ki ni samo vedno bolj priljubljena turistična in kulinarična destinacija, ampak tudi avtentična podoba ohranjene slovenske etnografske dediščine. Prenova domačije iz 17. stoletja je namreč potekala v skladu z ohranjenimi arhivskimi, fotografskimi in ustnimi viri ter po vzorih okoliške stavbne dediščine, z vzpostavitvijo in materializacijo pozabljenih veščin slovenskih tradicionalnih obrti, ki so se nekoč prenašale iz roda v rod.
Posestvo je zaradi doslednega ohranjanja slovenske etnografske dediščine sprejeto v družbo evropskih historičnih hotelskih znamenitosti “Historic Hotels of Europe”. Njihov glavni kriterij pa je ohranitev bistva blaginje stare celine, čara, raznolikosti, stila z vsebino, z eno besedo, njene duše.
Voden ogled je spremljala degustacija štirih jedi, ki jih je pripravil glavni kuhar Boštjan Kokalj in ki so predstavljale kulinarične smernice naše restavracije – tradicionalne jedi z modernimi smernicami.
Saša Mrak, vodja marketinga in odnosov z javnostmi Kranjske investicijske družbe d.o.o. in Anton Maver, župan občine Mokronog - Trebelno Otvoritev sezone na Posestvu Pule