Tomaž Humar: Ni nemogočih poti, novinarska konferenca ob drugi dopolnjeni izdaji
18.02.2010 Ljubljana
Tomaž Humar: Ni nemogočih poti
Druga in dopolnjena izdaja
Barvna monografija (tisk v 6 barvah) na vrhunskem papirju
Trda vezava, 232 strani
Format: 23 x 28,5 cm
Cena: 39,99 EUR
Spremni zapisi:
Reinhold Messner in Carlos Carsolio
Založili Založba Sanje in Humar - Third Eye.
Knjiga je izšla v sodelovanju z družbo Mobitel.
»… eden največjih alpinistov na svetu, njegov vzpon čez južno steno Daulagirija pa ocenjujem kot največje dejanje v zgodovini himalajskega plezanja.«
Reinhold Messner
»Bil je ljubljen in osovražen, vzbujal je občudovanje in zavist, bil je vzor in tarča napadov, in takšna je pot pionirjev, takšna je pot, kadar ni nemogočih poti.
Raziskuj naprej, dragi moj Tomaž, brat moj, nekega dne bomo vsi hodili po tvojih stopinjah.«
Carlos Carsolio, december 2009
O delu:
Leta 2001, po zmagovitem vzponu na Daulaghiri in katastrofalnem padcu ob gradnji domače hiše, zaradi katerega so mu zdravniki napovedovali, da ne bo nikoli več hodil, je svetovno znani alpinist Tomaž Humar izdal avtobiografijo z naslovom Ni nemogočih poti, v kateri je opisal najpomembnejše vzpone svoje kariere. Skozi sočno in neposredno pripoved so bralci dobili vpogled v življenje enega najboljših alpinistov našega časa. Pričujoča, dopolnjena izdaja poleg omenjenih besedil prinaša tudi pregled pomembnejših Humarjevih vzponov od leta 2002 dalje ter dve novi besedili Humarjevih prijateljev in plezalskih kolegov Carlosa Carsolia in Reinholda Messnerja.
Druga, dopolnjena izdaja knjige:
Prva izdaja je izšla leta 2001 (Mobitel). Avtor besedil, razen predgovorov, je v celoti Tomaž Humar. Druga izdaja vsebuje besedila prve, dodani pa so ji pripisa Messnerja in Carsolia in opis pomembnejših Humarjevih vzponov od leta 2002. Dodatni opisi so nastali s pomočjo Tomaža Humarja mlajšega, Urše Humar, Sergeje Humar, Aleša Koželja, Mateje Novšak, Maje Roš, Stipeta Božića, Zorana Hajtnika in Vikija Grošlja.
Urednica Ana Duša
Oblikovanje Marijan Močivnik (1. izdaja); Boštjan Pavletič (2. izdaja: zadnjih 32 strani ter ščitni ovitek)
Fotografije Stane Belak - Šrauf, Cene Berčič, Bojan Brecelj, Tomo Drolec, Vanja Furlan, Danilo Golob, Tomaž Gregorič, Arne Hodalič,
Tomaž Humar, Marjan Kovač, Gregor Kresal, Matej Mejovšek, Marijan Močivnik, Janko Oprešnik, Zvonko Požgaj, Gorazd Suhadolnik, arhiv Toma Drolca, arhiv Tomaža Humarja
Dodatne fotografije, dopolnjena izdaja Maja Roš, Aleš Koželj, Stipe Božić, Denis Urubko, Jagat Limbu in Tomaž Humar
Predgovora prevedla Peter Purg (Reinhold Messner) in Ana Barič Moder (Carlos Carsolio)
Pripisa prevedli Alenka Ropret (Carlos Carsolio) in Stana Anželj (Reinhold Messner)
Jezikovni pregled (Pripis, dopolnjena izdaja) Tina Volarič
Tisk Gorenjski tisk, Kranj
Odlomek iz knjige:
Čez nekaj časa spoznaš rahlo razliko med držanjem za roke in oklepanjem duše. Spoznaš, da ljubezen ne pomeni odpiranja in da družba ne pomeni varnosti. Spoznavati začenjaš, da poljubi niso pogodbe in darila niso obljube. Priznavati začenjaš svoje poraze z dvignjeno glavo in odprtimi očmi, s pokončno držo odraslega, ne s potrtostjo otroka. Naučiš se graditi vse svoje poti danes, ker so jutrišnja tla preveč negotova za načrtovanje. Čez čas spoznaš, da te celo sonce opeče, če se mu predolgo izpostavljaš. Zato zasadi svoj vrt in okrasi svojo dušo, namesto da čakaš, da ti nekdo drug prinese rože. In nauči se, da resnično lahko zdržiš … Da si resnično močan in da si resnično vreden.
O avtorju:
Rojen 18. februarja 1969 v Ljubljani. Zaposlen na Carinski upravi v Ljubljani, oče dveh otrok, Tomaža in Urše. Od leta 1987 član Alpinističnega odseka Kamnik. Leta 1990 pridobil status alpinista, tri leta kasneje pa še alpinističnega inštrukturja in gorskega reševalca. Opravil več kot 1500 vzponov, od tega več kot 70 prvenstvenih, doma in po svetu. Novembra 2009 se je smrtno ponesrečil med vzponom na Langtang Lirung.
Vedno poslušaj svoje srce … Življenje je lepo …
Prikaži več
Prikaži manj