Na finalni prireditvi programa AmCham Young Professionals, ki je potekala 31. maja 2012, na Odru pod zvezdami Lutkovnega gledališča Ljubljana, so publika in AmCham Komisija za poslovno liderstvo in razvoj talentov izbrali zmagovalca AmCham Top Potential of the Year 2012, to je Nana Šumrada Slavnič, PWC d.o.o., ki je komisijo in občinstvo prepričala s strastnim odnosom do življenja, znanja, dela in plesa.
Med pet finalistov, ki zagotovo predstavljajo izjemen potencial med mladimi poslovnimi liderji, so se uvrstili še Benjamin Brulc, Merck Sharp & Dohme, d.o.o., Rado Starc, Kolektor Group d.o.o., , Hana Vidic, Futura PR d.o.o. ter Primož Zupan, Salviol d.o.o..
PO inspirativnih govorih ameriškega veleposlanika, Mateja Potokarja in Thierrya Villarda, je vse prisotne izjemni lutkar Brane Vižentin popeljal v realno – domišljijski poslovni svet, na način, ki si ga lahko privoščijo le lutke.
Prešerno razpoloženje je dopolnilo tudi praznovanje 60. rojstnega dne častnega pokrovitelja programa Josepha A. Mussomeli, veleposlanika ZDA v Sloveniji.
Primož Ramovš, Goodyear Dunlop Sava Tires d.o.o., Matej Potokar, generalni direktor Microsoftove skupine za storitve (Microsoft Services) v regiji Srednje in Vzhodne Evrope, predsednik Ameriške gospodarske zbornice (AmCham) Amcham, Top Potential of the Year 2012